Kwestia dotycząca tego, jak dobrać fotel do wózka widłowego jest bardzo ważna przede wszystkim ze względu na komfort jazdy. Fotel operatora powinien też pozwalać zadbać o bezpieczeństwo i wydajność pracy, którą realizujemy poruszając się właśnie tym pojazdem. Jeśli więc zastanawiasz się, jak sprawić, by praca na ciągniku rolniczym czy wózku widłowym pozwalała spełnić te wymagania, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Fotel operatora wózka widłowego i ciągnika — jaki powinien być?

Skoro komfort jazdy wskazaliśmy jako jeden z najważniejszych czynników wpływających na wybór fotela operatora, należy wyjaśnić, co na to wpływa. Przede wszystkim fotele i siedzenia do ciągnika powinny być odpowiednio wyprofilowane. Jeśli mają możliwość regulacji wysokości i kąta przechylenia oparcia, bez problemu zadbasz o to, by kręgosłup przez cały czas pracy był ułożony właściwie. Inną ważną funkcjonalnością fotela operatora dla pracy na ciągniku rolniczym lub wózku widłowym jest amortyzacja. Wyposażone w nią fotele pneumatyczne chronią przed wstrząsami, których z racji poruszania się na specyficznym terenie nie da się uniknąć. Jeśli Twój wózek widłowy lub ciągnik nie posiada fotela z takimi możliwościami, warto przemyśleć jego wymianę.

Damiro - jak dobrać fotel do wózka widłowego z naszego sklepu?

Jeżeli chcesz zadbać o komfort jazdy podczas pracy na ciągniku czy wózku widłowym, na którym można zamontować siedzenie do ciągnika, zapoznaj się z naszą ofertą. Znajdziesz tu specjalistyczny fotel operatora. Upewnij się, czy wybrane fotele faktycznie odpowiadają zakładanym przez Ciebie parametrom, czyli przede wszystkim posiadają amortyzację i możliwość regulacji i gotowe — otrzymasz od nas fotel do zamontowania w swoim pojeździe. Oferowane przez nas modele charakteryzuje m.in.:

  • - zawieszenie mechaniczne,
  • - wytrzymałe wykończenie PCV,
  • - regulowane oparcie.

Istnieje też możliwość skorzystania z opcji obicia fotela materiałem oraz dokupienia od razu pasów bezpieczeństwa i zagłówków czy podłokietników. Posiadamy również inne części do foteli.

Na naszej stronie dostępne są także fotele do koparki i innych maszyn budowlanych oraz autobusów i pociągów. Jeśli więc zamierzasz wymienić je na nowe, zachęcamy do kontaktu! Oferta firmy Damiro obejmuje specjalistyczne fotele od takich marek jak ISRI, Grammer oraz wielu innych. Zajmujemy się także naprawą foteli i siedzeń. Jeżeli więc wolisz działać właśnie w tym kierunku, również chętnie pomożemy!