Wózek widłowy to niezwykle przydatny sprzęt, dzięki któremu można transportować towar lub materiały w magazynie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze siedzenia do wózka widłowego? Ważne jest przede wszystkim to, żeby siedzenie było wygodne i bezpieczne. Powinno ono także łatwo się montować i demontować, a także łatwo regulować.

Wybór wózka widłowego - wskazówki

Nie każdy fotel do wózka widłowego będzie odpowiedni dla każdego kierowcy. Poniższy artykuł przedstawia kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru siedzenia do wózka widłowego.

Składane i regulowane oparcie

Przede wszystkim upewnij się, że fotel ma odpowiednią regulację. W zależności od tego, jakiej budowy jest operator wózka widłowego, musisz dopasować wysokość i głębokość siedzenia tak, aby był on wygodnie usadowiony. Szerokość siedzenia powinna być dostosowana do wymiarów operatora, a oparcie powinno sięgać mu od karku do talii. Wózek widłowy jest ciężkim i dużym urządzeniem, dlatego musisz mieć pewność, że fotel jest stabilny i bezpieczny. Jeśli natomiast chodzi o wysokość, to należy ją dostosować do potrzeb operatora, tak aby miał on swobodny dostęp do wszystkich kontrolek.

Regulacja wagi

Istotną funkcjonalnością foteli do wózków widłowych jest także możliwość regulowania wagi. Pozwala to na dostosowanie się do różnych typów ciężarów, które będzie trzeba przewieźć. Dzięki temu operator może bezpiecznie i wygodnie pracować przy różnych typach ładunków.

Zbyt lekki fotel może się przesuwać podczas jazdy lub podczas manewrowania wózkiem, co utrudnia kontrolę nad maszyną. Z kolei zbyt ciężki fotel utrudni skręcanie i prowadzenie wózka oraz ograniczać widoczność operatora.

Czujnik obecności operatora

Siedzenia do wózków widłowych, które można znaleźć w naszym sklepie, wyposażone są również w czujnik obecności operatora. Odpowiada on za włączanie i wyłączanie silnika wózka podczas pracy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wpływa na zmniejszenie ryzyka wypadku spowodowanego nieuwagą operatora.

Czujnik obecności operatora jest bardzo łatwy w obsłudze. Włącza się on automatycznie, gdy operator siada na siedzeniu, a następnie wyłącza się, gdy operator zsiada z fotela Dzięki temu można mieć pewność, że silnik będzie działał tylko wtedy, gdy jest potrzebny, a operator zyska pełną kontrolę nad wózkiem widłowym, czyli tak zwanym widlakiem.

Damiro - profesjonalne fotele pneumatyczne

Pamiętaj, że fotel dla kierowcy wózka widłowego oraz innych tego typu pojazdów to bardzo ważny element. Nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale też zwiększa komfort jazdy, co zdecydowanie przekłada się na efektywność. By wybrać odpowiednie siedzenie do wózka widłowego, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dostępne są tu specjalistyczne fotele do wózków widłowych, które doskonale nadają się również do traktorów i małych maszyn budowlanych. W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestii wyboru siedzenia, skontaktuj się z naszym zespołem. Chętnie podpowiemy, który fotel do wózka widłowego sprawdzi się najlepiej. Znajdziesz tu również:

W ramach naszych usług możesz liczyć także na regenerację foteli. Jeśli więc siedzenie do wózka widłowego jest już zużyte lub naprawy wymaga jeden z elementów wyposażenia, również pomożemy!