Wygodny fotel pneumatyczny to podstawa dla każdego, kto prowadzi pojazd w ramach pracy. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, warto dowiedzieć się jak dokładnie działa. Dzięki temu zrozumiesz, dlaczego posiadanie fotela pneumatycznego i jego regulacja są tak ważne nie tylko dla wygody, ale też bezpieczeństwa kierowców.

Fotel pneumatyczny - jak działa?

Fotel pneumatyczny to rodzaj siedzenia, które jest używane w wielu różnych typach pojazdów, w tym w łodziach i samochodach ciężarowych, pojazdach szynowych oraz maszynach budowlanych i rolniczych. Siedzenie pneumatyczne jest zasilane za pomocą powietrza, które może pochodzić bezpośrednio z pojazdu (pojazdy ciężarowe oraz pojazdy szynowe) lub też z wbudowanego kompresora (pojazdy budowlane (24 V) i rolnicze (12 V)). Za pomocą powietrza możemy wyregulować fotel do uzyskania ergonomicznej pozycji w trakcie pracy (regulacja wysokości fotela oraz sterowanie poduszkami lędźwiowymi).

Co sprawia, że fotel amortyzowany pneumatycznie ma przewagę nad mechanicznym? Chodzi przede wszystkim o to, że siedzenie pneumatyczne wpływa na lepsze tłumienie drgań poprzez zastosowanie poduszki powietrznej, zwanej również sprężyną gazową. Ma to zdecydowany wpływ na komfort i wydajność pracy kierowcy.

Dopasuj fotel pneumatyczny do potrzeb kierowcy

Zanim wybierzesz fotele do ciężarówek lub fotele do koparki, warto przekonać się, jak działa siedzenie pneumatyczne. Jego możliwości pozwalają dopasować fotel do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy. Przede wszystkim siedzenie można regulować pod kątem wagi i wysokości każdego użytkownika oraz osobistych preferencji, jeżeli chodzi o twardość zawieszenia i podparcie odcinka lędźwiowego (gdy w danym modelu występują takie funkcje). Co ważne, fotele pneumatyczne mogą posiadać amortyzację wzdłużną siedziska, dzięki czemu nawet podczas największych drgań kierowca jest zabezpieczony przed uderzeniami w plecy (jest to przydatne w transporcie towarów płynnych).

Fotel pneumatyczny z oferty Damiro

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór specjalistycznych foteli pneumatycznych. Jako autoryzowany partner ISRI oferujemy szeroki wybór foteli i siedzisk do samochodów ciężarowych i nie tylko. W ofercie znajdują się też:

Możesz mieć pewność, że wybierając fotel pneumatyczny z naszego sklepu decydujesz się na profesjonalne siedzenie, które pozwala zadbać o bezpieczeństwo i wygodę podczas pracy.

Specjalistyczne fotele i ich naprawa

Poza kupnem foteli specjalistycznych zapewniamy też możliwość ich naprawy. Regenerujemy różne modele siedzeń ISRI oraz Grammer. W naszej ofercie znajdują się też różne części do foteli, w tym na przykład części do zawieszenia i instalacji pneumatycznej pasy bezpieczeństwa, podłokietniki i zagłówki. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z wyborem fotela pneumatycznego lub części do niego służymy pomocą. Zawsze możesz liczyć na profesjonalne wsparcie naszego zespołu, który doskonale wie, jak ważna jest wygoda i bezpieczeństwo kierowcy.